Kultura a volnočasové aktivity

Volný čas

Pro volný čas lze využít rozmanitou nabídku volnočasových aktivit, které jsou nabízeny přímo v areálu Tereziných lázní nebo v okolí, které nabízí bezpočet možností poznávacích výletů, kulturního života a příjemných nákupů.

V areálu Tereziných lázní

  • Tereziny lázně nabízejí v celém areálu zdarma připojení k Internetu (Wi-Fi), internetový koutek, fitness, možnost využití vnitřního bazénu a mnoho dalších služeb.
  • Kavárna Tereziných lázní - naše stylová kavárna je dalším prostorem pro relaxaci, kde mohou klienti posedět u kávy, zákusku, a dalšího pohoštění. V létě je možné využít i sezení na terase kavárny.
  • Lázeňský minibus (Shuttle bus) lázní zajišťuje několikrát denně dopravu do nedalekého města Teplice.
  • Lesopark - nespornou výhodou komplexu je jeho uzavřený tří hektarový překrásný lesopark, který nabízí zcela nenáročný bezbariérový terén, místo pro opalování, tenisový kurt, minigolfové hřiště, ruské kuželky a venkovní bazén. Zahrada nabízí možnost pro odpolední či večerní piknik nebo dokonce opékání a grilování na ohništi.

Dubí
Město Dubí, na jehož katastru Tereziny lázně leží, disponuje potřebnou turistickou infrastrukturou a zajímavými výletními cíli.

  • Kostel Panny Marie vystavěný r. 1898 podle kostela Santa Maria dell ‘Orto v Benátkách. Jedná se o nejseverněji položenou benátskou architekturou v Evropě.
  • Český porcelán, a.s. je místním nejvýznamnějším podnikem, kde se vyrábí světoznámý „Cibulák". Ve městě je několik velkých podniků zabývajících se sklářskou výrobou.
  • Mstišovská obora s lesní zvěří, jejíž součástí je i restaurace

K dispozici je také možnost využití cyklostezek, sjezdovek, golfových hřišť, jezdeckých koní a tak dále, vše v těsné blízkosti města Dubí.
Další turistické cíle ve městě na www města zde.

Teplice
Toto lázeňské město má cca 50 000 obyvatel, jeho vzdálenost od lázní činí 5 km. Město Teplice nabízí otevřené lázeňské promenády, rušný společenský ale i obchodní život. Také četné restaurace, kavárny, obchody, obchodní centra, galerie a služby. Především velká nákupní centra jako OC Galerie, Fontána, Olympie (Hypernova), lákají značným množstvím obchodů i zajímavých akcí. V Teplicích je též velká botanická zahrada, plavecký bazén, divadlo, muzeum apod. Spojení s městem nabízí pravidelný lázeňský minibus (ZDE) nebo veřejná doprava.
Další turistické cíle ve městě na www města zde.

Ústí nad Labem
Ústí nad Labem je správním městem Ústeckého kraje, má cca 100 tis. obyvatel a jeho vzdálenost od Tereziných lázní Dubí je 20 km. Velké obchodní centrum FORUM v centru města nabízí možnost příjemných nákupů. Město má vlastní zoologickou zahradu, založenou roku 1908 a unikátní kostel Nanebevzetí Panny Marie s výrazně vychýlenou průčelní věží.
Další turistické cíle ve městě na www města zde.

Další zajímavosti v regionu

  • Město Krupka (5km) a jeho lanovka na Komáří vížku, mimo jiné nejdelší na území České republiky. Další zajímavostí je středověká zřícenina hradu Krupka z počátku 14. století nebo Štola Starý Martin, jako kulturní památku s naučnou trasou. Další turistické cíle ve městě na www města zde.
  • Město Duchcov se stejnojmenným zámkem, na jehož výzdobě se podílel řezbář a sochař Matyáš Bernard Braun a s budovou gymnasia vystavěném rondokubistickém slohu. Město je známe také díky pobytu slavného Giacomo Casanovy. Další turistické cíle ve městě na www města zde.

Praha – hlavní město České republiky
Praha je hlavním a současně největším městem České republiky, má 1250 tis. obyvatel. Toto město je považována za jedno nejkrásnějších měst v Evropě a jeho historické centrum s největším hradním komplexem na světě je zapsáno na seznamu UNESCO. Praha je vzdálena od Lázní Dubí necelých 100 km a skýtá nepřeberné množství od kulturních zážitků až po možnost návštěvy zajímavých nákupních středisek, nákupní středisko Letňany je největší v ČR

Drážďany -  Dresden   /Spolková republika Německo/ 
Drážďany, často přezdívané Florencie na Labi, jsou hlavním městem spolkové země Sasko, mají cca 500 tis. obyvatel a jsou vzdálené od lázní Dubí cca 50 km. Drážďany jsou město bohaté na památky a Labské údolí v Drážďanech je zapsáno na seznamu UNESCO. Nakupování velmi kvalitního zboží v nespočetných obchodních centrech Drážďan je velmi příjemné.